Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

ÖĞRENCİYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Özel Mavi Dünya Anadolu Lisesinde öğrencilere yönelik çalışmalar, önleyici ve gelişimsel rehberlik anlayışı ile yürütülür.

Öğrenci Tanıma

Öğrencilerin kişilik özellikleri, psiko-sosyal gelişimleri, yetenek, ilgi alanları ve akademik gelişimleri dikkate alınarak gerçekleştirilen çalışmalardır. Bu doğrultuda; alan seçimleri ve üniversite tercihlerinde yol gösterici olarak kullanılan ölçme ve gözlem teknikleri ile öğrencilerimizin kendileriyle ilgili farkındalık kazanmaları sağlanır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları ve geliştirmeleri yönünde destekleyici çalışmalara yer verilir.

Akademik Başarı İzleme

Öğrencileri; kişisel hedef belirleyebilme, zamanı planlayabilme ve yönetebilme, isteklendirme, dikkat ve yoğunlaşma, sınavlara hazırlanma gibi konularda desteklemeyi amaçlayan çalışmalardır.
Bunlar;
- Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, analizi

- Etkili ders çalışma seminerleri

- Motivasyon amaçlı bireysel görüşmeler olarak sıralanır.

Kariyer Gelişimi Planlama

- Meslek Gözlem Stajları
- Öğrenci Kariyer Planlama Süreç Yönetimi
- İlgi ve Yetenek Testleri
- Kariyer Planlama Masası (Öğrenci-Veli-Psikolojik Danışman-Eğitim Koçu)

VELİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Veli Katılım Programları

Velilerimizin, mesleki gelişim süreçlerini ve iş yaşamına yönelik deneyimlerini sınıf ortamında öğrencilerle paylaştıkları bir çalışmadır. Bu çalışmayla öğrencilerin; olumlu benlik algısı geliştirmelerine katkı sağlamak, eğitim kaynaklarını zenginleştirmek, aile-okul işbirliğini güçlendirmek hedeflenir.

Bireysel Veli Görüşmeleri

Öğrencilerin gelişimlerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla bireysel veli görüşmeleri yapılır. Öğrenciyi izleme amaçlı görüşmelerin dışında, sorun yaşandığı durumlarda ve ihtiyaç duyulduğunda da velilerle işbirliği sağlamak amacıyla görüşmeler yapılır.

Veli Bilgilendirme Seminerleri

Öğrencilerin gelişim özellikleri dikkate alınarak velilerin ihtiyaç duydukları konularda verilen seminerlerdir (Hayallerimiz ve hedeflerimiz, anne-baba tutumları, ergenlik dönemi ve sorunları, teknoloji bağımlılığı vb.).

ÜNİVERSİTE BAŞARISINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Okulumuz akademik eğitim düzeyinde, üst öğrenime yani üniversiteye öğrenci hazırlayan bir kurumdur. Öğrencinin öğrenim süresince sahip olduğu akademik bilgiyi sürekli çoğaltarak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda tercihler yapması, ülkemizde ve yurtdışında prestijli üniversitelere yönelmesini sağlamak eğitimdeki temel hedeflerimiz arasındadır.

Hafta sonu tüm öğrencilerimize, hafta içi akşam ise 11.ve 12.sınıf öğrencilerimize sağlanan etüt programlarında öğrencilerimizin sınav hazırlıklarını yapmaları amaçlanmaktadır.

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 🌹

Sen, ölümün bile silemediği bir tutkusun içimizde… 10 Kasım Pazar günü saat 09.05’i gösterdiğinde; bağımsızlığımızı sağlayan, yurt ve millet bütünlüğünü koruyan, cumhuriyetimizin kurucusu, ULU ÖND

DEVAMI
Saygı ve Özlemle Anıyoruz 🌹

Anıtkabir Ziyaretimiz

2 Kasım Cumartesi günü Mavi Dünya Okulları Ortaokul öğrencileri Atamızın huzuruna çıktılar. Anıtkabir ziyaretiyle öğrencilerimiz Atamıza olan sevgi, saygı ve minnet duygularını ilettiler.

DEVAMI
Anıtkabir Ziyaretimiz

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.