Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • E-GÖREV
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

Sunay AKIN ile “GÖRÇEK”

Ünlü yazar, şair, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, “Görçek” isimli gösterisiyle Mavi Dünya Okulları Kültür Merkezinde sahne aldı.
Yoğun ilginin olduğu gösteriyi Okul Kurucumuz Ömer DOĞRU ve Derya DOĞRU ile tüm idarecilerimiz sanatseverlerle birlikte izledi.
Sunay Akın tek kişilik gösterisinde; seyircisi ile paylaştığı tespitlerini sinevizyon eşliğinde belge niteliğindeki görsellerle destekleyerek, Türkiye'nin sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginliklere vurgu yaptı. Tarih ve edebiyat konusunda geçmiş ve gelecek köprüsünü kendine has üslubuyla insanların hemen hemen her gün karşılaştığı, ancak gözden kaçırdığı ayrıntılara değinerek anlatan Sunay Akın, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Bilginin en büyük güç olduğunu sık sık vurgulayan AKIN, müzelerin ise bir toplumun hafızası olduğunu ifade etti. Yaklaşık iki saat süren gösterisinin sonunda ayakta alkışlandı.
Oyun sonunda Okul Kurucumuz Ömer DOĞRU’ nun kendisine takdim ettiği çiçeği kabul ettikten sonra, sanatseverlerle hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmedi.  

ÖNCEKİ HABER

Ortaokul Mezuniyet Töreni . . .

SONRAKİ HABER

Halk Oyunlarımız

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Lisede Mezuniyet Heyecanı

16 yıl önce kurulan Mavi Dünya Kolejinin, 4 yıl önce bünyesine kattığı Mavi Dünya Anadolu Lisesi ikinci mezunlarını veriyor olmanın gururunu yaşadı. Son sınıf öğrencilerimiz 13 Haziran Perşembe akşam

DEVAMI
Lisede Mezuniyet Heyecanı

Karne Günü

Mavi Dünya Okulları öğrencileri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını, 14 Haziran Cuma günü karnelerini alarak tamamladılar.

DEVAMI
Karne Günü

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.